Rólunk
Az Arhiva Plastică egy online multimédiás archívum, amely a romániai modern és kortárs művészetre összpontosít, az ehhez kapcsolódó tartalmakat pedig innovatív módon, a kutatásra és kulturális közvetítésre központosítva mutatja be. Az archívum olyan eredeti, korábban kiadatlan anyagok sorozatát ajánlja a művészet iránt érdeklődő közönség figyelmébe, amelyeket a téma szakértői állítottak össze.
Az Arhiva Plastică projekt a Quadro Egyesület fizikai archívumából fejlődött ki, amely több mint 18000 adományozott vagy vásárolt fotónegatívot, dokumentumot, kéziratot tartalmaz, valamint egy 3500 kötetes, kimerítő szakkönyvtárat. A fondok egyes művészek archívumából (kéziratok, fényképek, művészeti élettel kapcsolatos iratok, levelezés, vázlatfüzetek), a művészeti életben résztvevő fotósok archívumából, valamint egyes művészettörténészek gyűjteményeiből származnak. Az archívumot folyamatosan fejlesszük új tartalmak, például interjúk, podcastok vagy fotó-videó dokumentációk feltöltése révén.
Az Arhiva Plastică a szakma sajátos igényeinek igyekszik megfelelni – hozzáférést biztosítani a közelmúltbeli román művészet történetét, illetve egyes művészek és művészeti mozgalmak kutatását érintő értékes anyagokhoz. Az archívum ugyanakkor a nagyközönség és a pályakezdő szakemberek számára is szeretne egy tágabb kontextusba helyezett perspektívát nyújtani ezekről a témákról, a digitális környezetben elérhető módon.
A projekt csapatát három művészettörténész képezi: Székely Sebestyén (a projekt kezdeményezője), Andreea Cărăușu (projekt-koordinátor) și Vécsei Hunor (archívum-felelős)
A Quadro Archívum forrásmegjelöléssel ellátott képek letölthetőek honlapunkról és ingyenesen felhasználhatók a következő megjelöléssel: Ⓒ Arhiva Plastică. Továbbá, ha olyan archív anyagokkal rendelkezik, amelyek illeszkednek az általunk meghatározott témakörbe, vagy rendelkezik további adatokkal a honlapon bemutatott anyagokról, ne habozzon kapcsolatba lépni velünk az arhivaplastica@gmail.com email címen.
PARTNEREINK




Proiect cultural co-finanţat de Administraţia Fondului Cultural Naţional. Proiectul nu reprezintă în mod necesar poziţia Administrației Fondului Cultural Național. AFCN nu este responsabilă de conținutul proiectului sau de modul în care rezultatele proiectului pot fi folosite. Acestea sunt în întregime responsabilitatea beneficiarului finanțării.